Oferta i cennik

KONSULTACJE NIEMOWLĄT

Skierowane są do rodziców : którzy zauważają nieprawidłowości w rozwoju swojego  dziecka lub po prostu niepokoi ich jego zachowanie. Bardzo ważne by ewentualne nieprawidłowości w rozwoju psychoruchowym wcześnie i dobrze zdiagnozować następnie odpowiednio wcześnie rozpocząć rehabilitację lub wprowadzić niezbędne wskazówki i zalecenia przekazane przez fizjoterapeutę do codziennej opieki niemowlaka.

Nieprawidłowości zalecane do konsultacji:

 • wzmożone / osłabione napięcie mięśniowe
 • trudności w utrzymaniu głowy i ciała w symetrii
 • kręcz szyi
 • zaburzenia neurologiczne
 • wcześniactwo
 • silne i częste zaciskanie piąstek
 • prężenia kończyn, drżenia kończyn
 • nadmierne odginanie głowy do tyłu i reakcje odgięciowe tułowia
 • duża niechęć do leżenia na brzuchu
 • trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktu wzrokowego / brak odpowiedzi uśmiechem na uśmiech po 2 msc. życia/
 • opóźniony rozwój psychoruchowy
 • nadmierna i nieprawidłowa ruchliwość lub nadmierny spokój dziecka

Dowiedź się jak przygotować się do wizyty – kliknij tu >

50 MIn – 180 zł

FIZJOTERAPEUTYCZNE METODY PIELĘGNACYJNE NIEMOWLĄT

Usługa skierowana jest do wszystkich rodziców którzy chcieliby wspomagać rozwój psychoruchowy swojego dziecka od pierwszych dni do momentu samodzielnego  chodu.

Spotkanie obejmuje  naukę prawidłowej pielęgnacji niemowlęcia dostosowanej do jego wieku i indywidualnych możliwości (podnoszenie, noszenie, ubieranie dziecka, zmiany pozycji, dostosowanie otoczenia – środowiska zewnętrznego oraz ćwiczenia/zabawy ruchowe stymulujące dziecko do osiągania kolejnych kamieni milowych (etapów w rozwoju).

50 MIn – 180 zł

TERAPIA NIEMOWLĄT

Podczas swojej pracy z niemowlakami dostosowuję odpowiednie metody i techniki w zależności od wieku i potrzeb dziecka oraz rodzaju nieprawidłowości z jakimi się zmagamy.

Szczegółowy wywiad odnośnie przebiegu ciąży, porodu oraz dotychczasowa pielęgnacja maluszka wraz z  obserwacją ruchów spontanicznych i  szczegółową oceną zachowań  niemowlaka, podczas zabaw z rehabilitantem dziecięcym pozwala poznać i zdiagnozować problem i wdrożyć kompleksowy plan terapii.

50 MIn – 130 zł

DIAGNOSTYKA METODĄ PREHTLA

Służy do oceny globalnych wzorców ruchowych. Jest narzędziem diagnostycznym do oceny młodego układu nerwowego. Ocenia już niemowlęta od 8 tyg.  życia płodowego do 4 msc. po urodzeniu (15 tyg. życia).

Metoda NDT-BOBATH

Terapia metodą NDT-Bobath jest metodą stymulującą rozwój poznawczy i ruchowy dziecka . Charakteryzuje się kompleksowym podejściem obejmującym wiedzę z zakresu fizjoterapii, terapii zajęciowej, elementów integracji sensorycznej.

50 MIn – 130 zł

KINESIOTAPING

KInesiotaping coraz częściej staje się terapią uzupełniającą w leczeniu pediatrycznym, ortopedycznym i w fizjoterapii.  Zastosowanie tej metody daje świetne rezultaty m.in. w przypadkach: kręczu szyi, zaburzeń ustawienia stępu stopy, leczenia zaburzeń osi kręgosłupa, czy korygowaniu wad postawy. Taśmy do kinesiotapingu skutecznie aktywizują mięśnie słabe i  hamują te nadaktywne. Taśmy podnoszą efektywność tradycyjnych ćw. korekcyjnych. Kinesiotaping mimo wielu zalet  nie może być traktowany jako odrębna, zastępcza terapia.

TECHNIKI OSTEOPATYCZNE

Osteopatia to holistyczne podejście do problemów pacjenta. Często próbując  dotrzeć do przyczyny zgłaszanych dolegliwości  oddziaływanie terapeuty odbywa się na miejsca czasem znacznie oddalone od okolicy objawów które ma na celu wywołanie mechanizmów naprawczych organizmu. Leczenie osteopatyczne można rozpocząć najwcześniej od 8 dnia życia u dzieci donoszonych lub urodzonych po terminie. W przypadku wcześniaków należy kierować się dodatkowo masą i długością ciała oraz stanem ogólnym. Górna granica wieku leczenia dzieci starszych nie istnieje.

TERAPIA MANUALNA

Terapia manualna zajmuje się diagnostyką oraz terapią odwracalnych chorób i dysfunkcji układu mięśniowo-szkieletowego. Dzięki szczegółowemu wywiadowi, badaniu fizycznemu oraz testom różnicującym możliwa jest dokładna i trafna identyfikacja struktury stanowiącej przyczynę dolegliwości.

INTEGRACJA SENSORYCZNA

Naturalnym stanem funkcjonowania dziecka jest stan   zadowolenia. Jeżeli niemowlę ma kłopoty ze snem, jedzeniem, zabawą czy kontaktem z najbliższymi warto mu pomóc. Przydatna może okazać się konsultacja z terapeutą Integracji Sensorycznej i wdrożenie  do terapii  elementów integracji sensorycznej.

MASAŻ SHANTALA

To technika masażu niemowląt i małych dzieci , która wywodzi się z tradycji indyjskich. Masaż polega na delikatnych ruchach, którym towarzyszą przyjemne bodźce dźwiękowe. Masaż zaleca się już od pierwszych dni życia dziecka.  Masowanie  korzystnie wpływa na rozwój dziecka.

Wśród najważniejszych pozytywnych skutków masażu Shantala można wymienić:

 • regulację snu;
 • poprawę funkcjonowania układu trawiennego
 • przeciwdziałanie kolkom związanym z problemami trawiennymi;
 • wyciszenie i uspokojenie dziecka;
 • wsparcie funkcjonowania układu immunologicznego;
 • stymulowanie do działania układu hormonalnego;
 • podniesienie świadomości własnego ciała.

REHABILITACJA WAD POSTAWY

Rehabilitacja w wadach postawy zajmuje się diagnostyką i leczeniem zachowawczym  dzieci i  młodzieży z asymetrią kręgosłupa, kończyn dolnych oraz z wadami stóp. Ponadto dotyczy leczenia nieprawidłowych nawyków postawy.

45 MIN – 120 zł

TERAPIA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

Integracja sensoryczna to proces odbierania bodźców następnie porządkowania ich i tworzenie odpowiedzi zwrotnej, zakłócenie tego procesu skutkuje problemami z koordynacją ruchową ,koncentracją, zachowaniem ,a w konsekwencji również problemami  szkolnymi i trudnościami w życiu społecznym.

Celem terapii integracji sensorycznej (SI) jest poprawa przesyłania i organizowania wrażeń zmysłowych poprzez kontrolowane dostarczanie bodźców zmysłowych tak ,aby dziecko odpowiedziało adekwatną reakcją adaptacyjną.

Terapia odbywa się w  specjalnie wyposażonej sali terapeutycznej wyposażonej w certyfikowany sprzęt.

50 MIN – 120 zł

DIAGNOZA INTEGRACJI SESNORYCZNEJ

 • Diagnoza polega na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z rodzicami.
 • Uzupełnieniu przez rodziców kwestionariusza sensomotorycznego rozwoju dziecka.
 • Obserwacji dziecka podczas spontanicznej i ukierunkowanej zabawy, a także w przypadku dzieci powyżej 4 roku życia przeprowadzenie specjalistycznych testów i prób.

Pełna diagnoza oceny Dojrzałości Procesów Sensorycznych odbywa się na  1-2 spotkaniach ok 1,5-2 godz. w zależności od potrzeb dziecka  (drugie spotkanie dodatkowo płatne 110 zł).

 • Końcowym etapem diagnozy jest ( bez udziału dziecka) szczegółowe omówienie  wyników diagnozy. Do dwóch tygodni po badaniu otrzymują Państwo pisemną diagnozę  wraz z zaleceniami.

120 MIN – 390 zł

TERAPIA NEUROLOGOPEDYCZNA

Terapia ukierunkowana na poprawę mowy: diagnozowanie oraz terapia zaburzeń języka, mowy i komunikacji. Terapia trwa 45 min + omówienie zadań.
45 min – 120 zł

ZAJĘCIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO PODJĘCIA NAUKI W KLASIE 1

Zajęcia przeznaczone dla dzieci 6 letnich, które za niedługo będą rozpoczynać przygodę w szkole. Zajęcia polegają na usprawnianiu funkcji i umiejętności składających się na gotowość szkolną. Zajęcia mają na celu wspieranie rozwoju poznawczego i społeczno-emocjonalnego dziecka, rozwijanie jego funkcji wzrokowo-przestrzennych i słuchowo-językowych, stymulowanie umiejętności orientacji w przestrzeni oraz rozwoju motoryki małej i dużej.  Zajęcia wprowadzają dzieci w świat liter i cyfr. Dziecko ćwiczy swoją pamięć i koncentrację. Zabawa jest podstawową formą działalności dzieci, dlatego wykorzystujemy ją na zajęciach, bazując na doświadczeniach i aktywności własnej dzieci. 

60 MIN – 110 zł

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZE DLA DZIECI W WIEKU WCZESNOSZKOLNYM

Celem takich zajęć jest wspieranie dzieci mających trudności w nauce. Zajęcia mają pomagać w opanowaniu i utrwalaniu wiadomości, które są przewidziane w podstawie programowej dla danego etapu edukacyjnego. Każde zajęcia są dostosowywane indywidualnie do potrzeb danego dziecka. Prowadzone zajęcia skupiają się przede wszystkim na nauce lub doskonaleniu podstawowych umiejętności szkolnych jak czytanie, pisanie, czy też liczenie. Podczas zajęć są wykorzystywane różne metody mające na celu zachęcić dziecko do pracy i uatrakcyjnić mu naukę.

 

WIZYTY DOMOWE

Konsultacje i terapia w dojazdem we wskazane miejsce lub w miejscu zamieszkania.

150-200 zł

Świetnie wyposażony gabinet

Posiadamy świetnie wyposażony gabinet oraz nowoczesny sprzęt renomowanych firm. Wykorzystujemy najnowsze metody fizjoterapeutyczne, materiały najwyższej jakości oraz światowe nowości. Najważniejsze dla Nas to bezpieczeństwo, komfort i zadowolenie małego pacjenta, jak i rodzica.

Umów wizytę Twojego dziecka

Adres

ul. B4 numer 15
32-086 Węgrzce
(przy Przedszkolu Chata Skrzata)

Adres 2

Kocmyrzów 237,
32-010 Kocmyrzów

(przy Przedszkolu Chata Wesołego Skrzata)